Približno polovica meteorologov pravi, da je malo možnosti, da bi letos imeli tako vroče poletje, kot je nekaj let nazaj. Druga polovica pravi, da je lahko še bolj vroče. Problem teh napovedovalcev vremena je, da nihče ne prihaja iz uradnih, državnih inštitucij, kjer se vsakršnim napovedim izogibajo, so nam pa postregli s podatkom, da sta bila maj in junij na severni polobli za 1,7 stopinje Celzija toplejša, kot ista meseca lani.
Čeprav smo prvi vročinski val pravkar preživeli, pa imajo prav v teh dneh neobičajno visoke temperature predvsem v južnem Sredozemlju. V Tuniziji so 40 stopinj presegli že maja, najtoplejši mesec pa je junij. Gre lahko tudi čez 50 stopinj?
Sloveniji se letos ne obeta nič posebnega. Julij bo, tako kot se je začel, povsem povprečen mesec, "ohladitve", ki smo jih imeli zadnje dni, pa bi celo lahko bile krive, da je pred nami eno "hladnejših" poletij. Seveda so v igri desetinke stopinje, kar zaznava samo statistika. Največji problem človeštva je, da nas zanima vreme, za klimatske spremembe pa nam je malo mar.